Dokumenti

Kontaktirajte nas

Centralni objekt OREBIĆ:
Tel./fax.:020 713 132
GSM:098 389 585
Tel.računovodstvo:020 714 341
Područne ustrojstvene jedinice:
Potomje: 020 714 341
Trpanj:020 743 465
Viganj:020 719 184
Janjina:020 741 014
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Broj posjeta

149575
Gostiju online: 2
Četvrtak, 25 Ožujak 2021 13:50

RZ MINI – interaktivna web predavanja Centra Rastimo zajedno za roditelje djece rane i predškolske dobi

Tijekom ožujka održan je ciklus interaktivnih web predavanja u organizaciji Centra Rastimo zajedno, koji je nacionalni partner Generali osiguranja u međunarodnoj inicijativi "The Human Safety Net" s ciljem pružanja podrške roditeljima djece rane i predškolske dobi. Predavanja su se odvijala preko Zoom platforme.

Teme predavanja bile su: "Trebaju li djeca granice?", "Djeca i mediji" te "Samo se igra?!"

Na predavanjima je sudjelovalo 12 roditelja iz centralnog i područnih vrtića. Predavanja su vodile voditeljice programa Rastimo zajedno S.Gavranić, Ž. Kurilj Jasprica i S.Jerković. Voditeljice su nakon predavanja koja su se odvijala u novom obliku zadovoljne reakcijama, suradnjom i povratnim informacijama roditelja.

Roditelji su nakon predavanja popunili evaluacijske liste koje su ukazale na to da je kod sudionika došlo do promjene uvjerenja, npr.u postavljanju granica i u korištenju medija, a neki su osvijestili koje stvari su do sada dobro radili.

Neke od izjava roditelja nakon predavanja su:

" Svakako ću nastojati ostati ustrajna u održavanju granica vezanih uz medije."

"Predavanje je bilo podsjetnik da pustim da sami istražuju novu igračku."

"Prisjećajući se igara iz djetinjstva dobila sam poticaj još više se igrati s djecom."

"Ne mogu izdvojiti ništa posebno, svi primjeri su itekako korisni."

" Iz radionice sam zaključila koliko sam i sama brzopleta u odlukama."

" Većinu već primjenjujem, lijepo se podsjetiti."

Zahvalne smo roditeljima na sudjelovanju i nadamo se da će ubrzo doći do smirivanja epidemiološke situacije koja će nam dozvoliti održavanje radionica Rastimo zajedno u prostorijama vrtića.

Voditeljice